"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Şedinţa Protopopiatului Lazio II

Joi 11 aprilie, cu ocazia Prăznuirii Sfântului Ierarh Calinic de la Cernica, parohia noastră a găzduit şedinţa lunară a Protopopiatului Lazio II, prin grija şi îndrumarea părintelui protopop Gabriel Ioniţă.

Adunarea părinţilor din protopoiat a început prin slujirea Tainei Sfântului Maslu, urmată de discutarea problemelor administrative.

La sfârșit, părintele paroh, a încercat să aprofundeze tema satului tradiţional românesc prin prezentarea unor principii arhaice de o deosebită valoare naţională şi creştină, care se pot promova şi în viaţa parohiilor din diaspora.

 

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2568025