"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Împreună slujire parohia Oderzo

La îndemnul Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, ca în acest post al Paștelui, să ne întâlnim pentru a sluji împreună, joi, 11 Aprilie 2019 s-a săvârșit Pavecernița mare în parohia ortodoxă din Oderzo. Părintele Protopop Avram ne-a îndemnat, ca în aceste ultime săptămâni de post ce au rămas, să ne ostenim mai mult luând exemplu de viață al Sfinților care și-au dăruit cu totul viețile lor Domnului Iisus Hristos, punând accent pe viața sf. Maria Egipteanca.

Slava Domnului!

Mulțumim tuturor părinților și credincioșilor pentru participare.

 

pr. Ioan Grigore de la parohia Oderzo(TV)

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2568234