"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Mestrino Padova Vest - Conferință

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei,  s-a desfășurat în parohia ,,Sfântul Cuvios Irodion de la Lainici" din Mestrino Padova o conferință cu tema "Giulgiul Mântuitorului între credință și știință" susținută de Emilio Lazzarin delegat pentru Triveneto al Centrului Internațional al Giulgiului din Torino și de sculptorul Sergio Rodella din Padova. Ei au arătat  că  studiile făcute de știință demonstrează   că imaginea de pe Giulgiu este al lui Iisus Hristos, Cel răstignit și înviat. Unul dintre cercetătorii Giulgiului, francezul ateu Yves Delage, a declarat că ,,Persoana Care a fost înfășurată  este Iisus  Cel istoric în care cred creștinii".

Dăm slavă Domnului pentru toate!

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2763219