"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Lucrări de întreținere și înfrumusețare la biserica din Verbania

Cu mijlocirea Sfântului Evanghelist Luca, al Sfinților Împărați Constantin și Elena, ocrotitorii parohiei noastre, s-au săvârșit în această perioadă a Postului Mare, mai multe lucrări de întreținere și înfrumusețare a bisericii comunității din Verbania. Pe lângă pregătirea și curățirea sufletească a credincioșilor noștri prin Sfintele Taine, în chip minunat, o un grup de voluntari, consilieri sau simpli credincioși, au lucrat și la partea văzută a bisericii noastre. S-a văruit și reîmprospătat interiorul bisericii în proporție de 90%. S-au refăcut scările de la intrare, pavimentul aleelor exterioare, iar pe zidurile exterioare s-au aplicat icoanele Domnului Hristos și Maicii Domnului, executate în materiale rezistente la intemperii.

Astfel, dând neîncetat slavă lui Dumnezeu pentru toate cele mântuitoare, mulțumim și celor care s-au ostenit cu dragoste și nevoință pentru Casa Domnului!

 

a consemnat părintele Andrei-Traian Agape

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2763167