"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Prima Sfântă Liturghie săvârșită de către noul păstor al Parohiei „Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou din Basarabi” – Roma VIII (Borghesiana)

Cu ajutorul Domnului și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, duminică 12 mai 2019, Preacucernicul Părinte Nicolae Strugaru a săvârșit prima Sfântă Liturghie în calitate de paroh la Parohia „Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou” din Basarabi, alături de Preacuviosul Părinte Ieromonah Maxim Murariu și Preacucernicul Părinte Ciprian Anăstăsoaiei, oaspete sosit din Mitropolia Moldovei și Bucovinei spre a boteza, ca naș, pe pruncul Teofil, al unei familii de credincioși ai comunității.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2763202