"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Adunare Protopopială și Conferință Preoțească în Protopopiatul Toscana II

În ziua de marți, 14 mai, la Parohia Ortodoxă Română „Sfântul Cuvios Onufrie de la Vorona” din Pisa a avut loc Adunarea Protopopială și Conferința Preoțească a Protopopiatului Toscana II. După săvârșirea Sfintei Liturghii, părintele Cristian Puricescu a susținut conferința cu titlul „ Criza actuală a satului românesc şi implicarea Bisericii Ortodoxe Române în atenuarea acesteia”. În cadru lucrărilor Adunării Protopopiale s-au discutat și s-au luat hotărâri pentru buna organizare și funcționare a protopopiatului.

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2776528