"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Ziua Familiei sărbătorită la Alcamo-Trapani

Cu ajutorul lui Dumnezeu Marți 14 Mai 2019, credincioșii parohiei " Sfântul Ierarh Leon Episcopul Cataniei" Alcamo din Provincia Trapani, s-au întâlnit preț de câteva ore, pentru a marca Ziua Familiei creștine într-un cadru natural.

Seara a culminat cu aniversarea a 25 de ani de la căsătorie a familiei Michiu Mihai și Mirela cât și împlinirea vârstei de 50 de ani a doamnei Cocor Elena.

În această atmosferă de împreună bucurie, Părinte Paroh le-a vorbit despre frumusețea familiei creștine și binecuvântările pe care le trimite asupra acesteia. Apoi cei prezenți au primit diplome de apreciere din partea parohiei.

Astfel copiii s-au bucurat jucându-se împreună, iar părinții au socializat, gustând din merindele pregătite.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate.

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2776518