"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Dăruind vei dobândi la SALUZZO

 

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan în parohia SALUZZO, s-a reușit colectarea a unei cantități considerabile de haine (în jur de 300 de kg), jucării și obiecte de igiena pentru bătrâni. În colaborare cu Pr. Paul Porcescu de la parohia Settimo Torinese, prin domnul Emilian Moisa, toate aceste ajutoare vor ajunge in zilele următoare la mănăstirea Bogdănești din județul Suceava ,acolo unde se poartă de grijă a peste 130 de bătrâni și a multor familii nevoiașe. Slavă lui Dumnezeu pentru toate.

 

A consemnat pr. paroh Simota Codrin, parohia SALUZZO

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2770751