"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Încheiere de an catehetic în parohia San Bonifacio

Duminică, 9 iunie 2019, în parohia ”Sfântul Mucenic Bonifatie” din San Bonifacio a avut loc festivitatea de încheiere a anului catehetic 2018-2019.

După Sfânta Liturghie, copiii care au frecventat atelierele și orele de cateheză ale școlii parohiale ne-au bucurat prin recitarea unor poezii ce au avut ca temă principală ”Sfintele Taine”, îndrumați fiind de doamna profesoară Geta Ilie. Părinții acestora au fost îndrumați să țină la limba maternă și să o folosească în comunicarea cu copiii dumnealor, acest lucru fiind un plus în dezvoltarea copiilor. Părintele Daniel Stîngă a mulțumit voluntarilor implicați, părinților care au depus eforturi pentru a aduce săptămânal copiii la orele de catehism și a dăruit fiecărui elev diploma de merit și agenda pentru tineri.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

A consemnat, presb. Andreea Tatiana Stîngă.

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2719948