"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Tabăra parohiilor Torino 1 și Novara

Cu ajutorul lui Dumnezeu, cu binecuvântarea Preasfinţitului Siluan şi cu purtarea de grijă a Preasfinţitului Atanasie, în perioada 29 iunie-4 iulie, parohiile Sfânta Parascheva din Torino şi Sfântul Nectarie din Eghina de la Novara au organizat o tabără pentru tineri, în localitatea Pragelato. S-a dat spaţiu jocului, creativităţii, rugăciunii şi discuţiilor pe probleme generaţionale.

Copiii au făcut pirogravură şi au pictat figuri din polistirol cu tema "Satul românesc". S-a discutat despre necesitatea unui model în creşterea lor spirituală şi despre diferite personalităţi care îi inspiră pe ei. Cu toţii s-au simţit bine şi s-au împrietenit la Karaoke, Seara Dansantă, Seara Talentelor şi vizionarea unui film împreună. S-au îmbinat buna dispoziiţie cu îndemnul la reculegere.

Dăm slavă Domnului pentru toate!

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2657860