"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Hramul parohiei din Fiumicino

Într-o atmosferă de bucurie duhovnicească, în duminica a-XI-a după Rusalii, parohia Sfântul Dionisie Exiguul din Fiumicino, şi-a sărbătorit hramul. O dată cu începutul anului bisericesc am săvârșit Sfânta Liturghie , şi toate cele rânduite, după care, s-a evocat personalitatea ocrotitorului parohiei noastre , scoțându-se în evidență importanța activității administrative şi științifice, pe care Sfântul Dionisie Exiguul, a desfăşutat-o în special la Roma, dar şi pe teritoriul de astăzi al Italiei.

A consemnat, pr. Cristian Olteanu, Fiumicino.

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2761122