"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Primire în ortodoxie la Crotone

Cu ajutorul Domnului și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Atanasie, sâmbătă 31. august, în parohia "Sf. Mc. Acachie" din Crotone, am săvârșit  intrarea în Ortodoxie al unui candidat de origine Italiană, practicant al Bisericii Ortodoxe, căruia i-a fost transmisă iubirea față de Biserica cea adevărată de către soția sa, care este Ortodoxă, de origine Rusă.

De asemenea ne-am bucurat de prezența Monahului Pr. Nilo, în calitate de părinte duhovnicesc al candidatului și Pr. Ioan Manea împreună slujitor.

Dumnezeului Slavă pentru toate!

Consemnat de Pr. Paroh Ivan Dobroțchi

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2761192