"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Cinstirea Sfinților Dumnezeiești Părinți Ioachim și Ana protectorii paraclisului Riesi al Parohiei Canicatti

 

 

Astăzi de ziua prăznuirii soborului Sfinților Ioachim și Ana, părinții Fecioarei Maria, aleși prin grija Preasfinţitului Părinte Episcop Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei protectori ai filiei Riesi a Parohiei Canicatti din Protopopiatul Sicilia, o „o mică turmă” de credincioși ai lui Hristos a sărbătorit hramul paraclisului din localitate.  

„Minunat este Dumnezeu întru sfinții Săi” și slavă Lui pentru bucuria oferită nouă.    

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2760734