"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Corul parohiei Înălțarea Domnului din Florența - Firenze I a reînceput activitatea la începutul Postului Mare

Cu ajutorul Domnului, cu ocazia începutului Postului Mare, Corul Bucuria al parohiei Înălțarea Domnului din Florența și-a reînceput activitatea sub îndrumarea profesională a doamnei Mirabela cu un bogat repertoriu de cântări calofonice specifice perioadei Triodului. In fiecare luni seară de la ora 19:30, încadrate de rugăciune împreună cu părintele paroh Ioan Coman, se desfășoară repetițiile in biserica parohială din Viale Giovanni Amendola 40, FIRENZE. Așteptăm cu drag și bunăvoire toți doritorii de înfrumusețare duhovnicească.

 

 

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2763169