"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Palermo - primul hram de la Sfințirea Biserici , închinat praznicului Bunei Vestiri

Cu binecuvantarea PS Siluan s-a sărbătorit pentru prima data ca hram, praznicul Bunei Vestiri , închinat de la sfințirea biserici (12.2 2017). 

Credincioșii parohiei "Sfântul Sfințit Mucenic Haralambie" din provincia palermitana, au participat cu bucurie la Sfânta Liturghie,  astfel împartașindu-ne împreună din cuvântul Domnului și Sfintele Taine , primind bucuria Harului Duhului Sfânt. La cuvântul de învățătură preotul paroh a vorbit despre " buna primire a Cuvântului și smerita primire a Lui în viata Maicii Domnului dar și chemarea nostra ca exemplu de adevărată viata în și cu Hristos"

La sfârșitul slujbei credincioșii au gustat din agapa pregătită de enoriași. 

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2776564