"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Hram Ravenna

Hristos a Înviat!

Marţi, 25 aprilie 2017, în Parohia "Sfântul Mare Mucenic Gheorghe", Ravenna, cu binecuvântarea Prea Sfințitului Părinte Episcop Siluan, am săvârșit Sfânta Liturghie în cinstea Sfântului Mare Mucenic Gheorghe, ocrotitorul Parohiei noastre.

Mulṭumim pe această cale părinṭilor preoṭi din Protopopiatul Emilia-Romagna II, care, jertfindu-se, au participat la hramul Parohiei Ravenna: P.C. Pr. Protopop Vasile Jora (Ferrara), P.C. Pr. Alexandru Stavrica (Faenza), P.C. Pr. Florin Haniș (Forlì), P.C. Pr. Mihai Bușecan (Cervia), P.C. Pr. Florin Marin (San Marino), P.C. Pr. Ionuț Bâtea (Cento) alături de P.C. Pr Paroh Dan Gavril Vesea (Ravenna).

La masa de hram ni s-a alăturat și Episcopul Catolic al Ravennei, Lorenzo Ghizzoni și P.C.Pr. Marcian Bucurenciu (Rimini)!

Mulṭumim tuturor credincioșilor care, prin jertfă și efort, dar cu mare dragoste ne-au ajutat la pregătirea mesei de hram, făcând astfel ca această zi să fie plină de bucurie și biruinṭă în cinstea Sfântului Mare Mucenic Gheorghe !

”Mărire întru cei de sus, Lui Dumnezeu şi pe pământ pace, între oameni bunăvoire!” (Luca 2, 14)

 A consemnat: Preot Dan Gavril Vesea

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2463981