"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Hram Crotone 2017

Cu ajutorul lui Dumnezeu, ziua de 7 mai a fost o zi de o importanță deosebită pentru credincioșii din parohia Crotone cu ocazia sărbătoririi hramului Sfântul Mucenic Acachie unde s-a săvârșit Sfânta Liturghie, la care au luat parte Pr. Costica Prisicariu din parohia Regio Calabria și Pr. Constantin Ghimişi din parohia Lamezia Terme.

Dat fiind faptul că invitația la hram le-a fost adresata totodată și credincioșilor din parohiile dânșilor, ei ne-au răspuns pozitiv la invitație, bucurându-ne de un număr mare de credincioși. Le mulțumim pentru aceasta experiență deosebita, nădăjduind că se va repeta.

După încheierea Sfintei Liturghii și săvârșirea slujbei pentru cei adormiți, toți credincioșii au luat parte la o agapă frățească organizata cu mare drag de membrii parohiei.

Slavă lui Dumnezeu și a Sfântului Mucenic Acachie pentru binecuvântările primite în aceasta zi!

 

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2463993