"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Taina Sfântului Maslu și ședință protopopială în parohia Savona

Vineri 6 Septembrie 2019 în parohia ,,Sfântul Proroc Ioan Botezătorul ”din Savona, cu ajutorul Bunului Dumnezeu s-a săvârșit Taina Sfântului Maslu la care au participat toți părinții din protopopiatul Liguria împreună cu părintele protopop Filip Constantin. În cadrul acestei întâlniri s-a desfășurat și ședința protopopială unde s-au discutat problemele pastoral-misionare cu care se confruntă fiecare parohie, proiectele și modul de organizare în Noul An Bisericesc. Mulțumim Domnului Dumnezeu pentru toate cele împlinite și în același timp Îl rugăm ca și în noul anul care a început să ne ajute ca toate să le facem spre slava Lui.

Preot paroh Gheorghe Andronic

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2761098