"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Ședința protopopială în Protopopiatul Sicilia

 

 

Marți, 10 Septembrie 2019, în parohia ,,Sfânta Melania Romana ”din Ragusa, cu ajutorul Bunului Dumnezeu a avut loc prima şedintă protopopială în acest început de An Bisericesc. În cadrul acestei întâlniri s-au discutat problemele pastoral-misionare cu care se confruntă fiecare parohie, in special parohiile nou înființate, proiectele și modul de organizare în Noul An Bisericesc.

Mulțumim Domnului Dumnezeu pentru toate binefacerile revărsate asupra noastră și în același timp Îl rugăm ca și în noul an care a început să ne ajute ca toate să le facem spre slava Lui.

 

A consemnat, Preot Răzvan Morgoci

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2761144