"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Școala parohială - Ragusa

Școala parohială “ Sf. Nicolae” a parohiei Ragusa și- a deschis larg brațele pentru copiii care doresc să petreacă câteva ore împreună, jucându-se și Învățând. De data aceasta am discutat despre duminica ortodoxiei și despre icoane, despre Ion Creanga și operele sale, am vizionat filmul “ Amintiri din copilărie”, am colorat/pictat icoane și am realizat ,prin diferite tehnici, românași și româncuțe.

Mulțumim mult doamnelor care în fiecare săptămână sunt alături de noi și cu dragoste ne poartă pașii spre tainele minunate ale cunoașterii.

Slavă lui Dumnezeu pentru frumusețea de a fi împreună!

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2647467