"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Liturghia Darurilor cu tinerii din Roma

Vineri, 19 Aprilie, tinerii din Roma și împrejurimi, s-au adunat la parohia Nașterea Maicii Domnului (Roma 2) unde s-a săvârșit pentru ultima dată în acest an Liturghia Sf. Grigorie Dialogul, cunoscută mai ales ca Liturghia Darurilor mai înainte sfințite. La strană tinerii au citit psalmi, dând si răspunsurile rânduite. Cei prezenți ne-am împărtășit în chipul pâinii și al vinului, cu însuși Trupul și Sângele Domnului nostru Iisus Hristos.

După Sfânta Liturghie a urmat o mică agapă pregătită de către noi.

Fie ca învierea Domului să fie cu noi toți!

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2648724