"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Acțiune caritabilă a parohiei ”Zămislirea Maicii Domnului” din Roma

Mai multe familii necăjite din localitatea Brăteni, jud. Botoșani, au fost bucurate de gestul credincioșilor din parohia noastră de a le trimite pachete și saci cu alimente și haine acum, înainte de Sfintele Paști.

Cu ajutorul lui Dumnezeu și binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, dar și prin jerfelnicia credincioșilor, s-au adunat în jur de 100 kg alimente și câțiva saci de haine, care au fost trimise în postul Sfintelor Paști la câteva familii sărace din parohia Brăteni, jud. Botoșani.

Dumnezeu să răsplătească dragostea și jertfa fiecăruia!

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2648704