"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Zilele “ eminesciene “ şi pomenirea marelui poet la BOLZANO

Marele Praznic al Rusaliilor a coincis anul acesta cu sărbătorirea a 130 de ani de la trecerea la cele veșnice ale marelui nostru poet național, MIHAI EMINESCU. Chiar daca a început deja perioada vacanţei de varǎ, parohia noastră a subliniat momentul aniversar printr-un program artistic, în care copiii parohiei noastre au recitat, după Sf. Liturghie numeroase poezii, ȋn amintirea “ Luceafǎrului poeziei româneşti “.

Felicitǎri copiilor pentru emoţia sfǎntǎ pe care au reuşit sǎ o transmitǎ şi sǎ nu uitǎm cǎ marele Eminescu a spus : “ Biserica Ortodoxǎ este mama neamului românesc!”

 

Preot Lucian Milasan, BOLZANO

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2770804