"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Cea de-a patra zi în tabăra Bucuria - Protopopiatul Sicilia

Bucuriile au continuat în a patra zi de tabără în Protopopiatul Sicilia. În aceeași atmosfera caldă de românism, copiii au descoperit, împreună cu preoteasa Gabriela Tărăboi, povestea iei specifice fiecărei zone a țării noastre, iar cu ajutorul dnei Maricica Far, au învățat să mânuiasca acul pe etamină, trasând motive tradiționale specifice iei. Tot în decursul celei de-a patra zi, Pr. Petru Tărăboi le-a explicat copiilor semnificația câtorva cântări liturgice și au învățat să le cânte. Seara, bucuria a culminat cu o drumeție în care copiii au vizitat locurile din împrejurimi.

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

Apostolia

Reportaje EORI

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2252587