"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Liturghia Darurilor mai înainte Sfințite la Canicatti

Un număr de credincioși egal cu al Sf. Apostoli au primit Sf. Împărtășanie la Liturghia Sf. Grigorie Dialogul. Urmând creștinilor din antichitatea timpurie a creștinismului credincioși din Parohia Canicatti în Protopopiatul Sicilia s-au alăturat preotului în slujirea Sf. Liturghii odată cu zorii înserării pregătind totodată ziua liturgică din sâmbăta celor adormiți (23 Martie). Înainte de Sf. Împărtășanie, pentru ca să nu fie uitați nici defavorizații cetății, au fost depuse la „Desaga Milosteniei” produse alimentare.

Slavă Ție Doamne, slavă Ție !       

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2707177