"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Activități în parohiile EORI în perioada 18 - 24 martie 2019

PROTOPOPIATUL TOSCANA I

1. Marți, 19 martie, a avut loc Adunarea Protopopială și conferința preoțească a clericilor din Protopopiatul Toscana I. Evenimentul a fost găzduit de Parohia “Sfântul Apostol și Evanghelist Ioan” - Chianciano.

2. Vineri, 22 martie, în Parohia “Sfântul Sfințit Mucenic Irineu, Episcop de Sirmium“ – Bibbiena s-a oficiat Taina Sfântului Maslu.

 

PROTOPOPIATUL UMBRIA-MARCHE

3. Miercuri, 20 martie, a avut loc Adunarea Protopopială și conferința preoțească a clericilor din Protopopiatul Umbria - Marche. Evenimentul a fost găzduit de Parohia “Sfântul Ioan Damaschin” – Città di Castello.

 

Echipa Departamentului de Comunicare și Imagine al EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2707173