Cambia lingua:

Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului bunicului Preotesei Mirela Roxana (Lanciano)

 

 

Cucernică Doamnă Preoteasă Mirela,

Preacucernice Părinte Constantin,

Îndoliată familie,

 

 

Am aflat, cu întristare, de trecerea la cele veșnice a robului lui Dumnezeu Mihai, bunicul doamnei Preotese Mirela.

În aceste momente de doliu și de încercare, pe care familia voastră le trăiește, ne rugăm, împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar Atanasie de Bogdania, cu toți clericii, monahii şi credincioşii din eparhia noastră, ca Mântuitorul Hristos, Biruitorul morții, să dăruiască robului Său, Mihai, iertare și odihnă, în veșnicia Sa, iar tuturor celor întristați de plecarea sa din viața aceasta, să le dăruiască pace și mângâiere.

 

Veşnică pomenire robului lui Dumnezeu Mihai, din neam în neam!

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

 
 

 
 

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 

 

 

 
 
 

construimcatedrala.ro

 

 
 

Agenda/Diario pentru tine!ri 2021/2022

13236179