Cambia lingua:

Episcopia Italiei are un site nou

 

La prăznuirea Sfântului Proroc Ilie, avem bucuria să vă informăm că știrile despre activitățile sociale, culturale și liturgice ale Episcopiei Italiei, și nu numai, vor fi prezentate sub un nou aspect.

 

Cu o grafică modernă şi o structură de prezentare a informaţiei actualizată, noua variantă a site-ului episcopia-italiei.it este mai uşor de navigat şi mai aproape de utilizator.

 

Scopul noului site este de a oferi utilizatorilor acces mai facil la informaţiile care privesc viaţa Episcopiei Italiei, fiind astfel un liant eficient între Episcopie şi societatea contemporană românească.

 

Primul site al Episcopiei Italiei a fost lansat în 2008 cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan și prin munca actualului Preasfințit Părinte Episcop Atanasie de Bogdania, arhiereu vicar al Episcopiei Italiei.

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

 
 

 

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 

 

 

 
 
 

construimcatedrala.ro

 

 
 

Agenda/Diario pentru tine!ri 2021/2022

12690835