Alege limba:

La finalul Anului omagial 2021, Patriarhul a oferit antimise noi pentru toate altarele românești din afara țării

Joi seară, la finalul ședinței de lucru a Sfântului Sinod, Patriarhul României a oferit ierarhilor care slujesc românii din afara granițelor țării antimise noi pentru toate altarele românești de peste hotare.

Anul care se încheie a fost „An omagial al pastorației românilor din afara României” în Patriarhia Română și darul Părintelui Patriarh a fost menit să arate prețuirea activităților pe care le desfășoară Biserica în afara granițelor țării.

 

Citește mai departe >>>

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

 

 

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 

 

 
 
 

 

 
 

Agenda/Diario pentru tine!ri 2021/2022

12925772