Alege limba:

Trei emisiuni Trinitas TV dedică diasporei ediții speciale, sub genericele „Păstrăm România” și „România Povestită”

Trinitas TV a inaugurat un proiect finanțat de Departamentul pentru Românii de Pretutindeni (DRP) și dedicat comunităților românești din diaspora. În această toamnă, televiziunea Patriarhiei Române difuzează ediții speciale ale emisiunilor Viața Parohiilor, Bucuria Poveștilor și România de peste granițe, realizate cu sprijinul DRP.

 

Sub genericul „Păstrăm România” și „România Povestită”, acestea prezintă modul în care românii din afara granițelor păstrează vie identitatea românească și o transmit cetățenilor țării în care trăiesc.

 

Citește mai departe >>>

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 
 

 

 
 
 

 

 
 
14074589