Alege limba:

Articolul cel mai citit &ici rc;n 2020

Articolul cel mai citit în anul 2020 de pe site-ul episopia-italiei.it este ”Canon de rugăciune care se face in vreme de boli molipsitoare sau molime către Preasfanta Treime și către toți sfinții” (62 427 de vizite). Urmează pe locul doi și trei ”Din relatările Cuvioasei Egeria la Vinerea Mare” și ”Din relatările Cuvioasei Egeria la Joia Mare”.

Pe site-ul de știri (episcopia-italiei.it/stiri), știrea cea mai citită a fost ”Trei ierarhi împreună cu clerici și credincioși din Mitropolia Europei Occidentale şi Meridionale l-au condus pe ultimul drum pe părintele Lucian Roșu”.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate !

 
 

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 
 

 

 
 
 

 

 
 
14074617