Alege limba:

    Select your language

Patriarhul Daniel către românii de pretutindeni: Distanțele geografice mari să nu producă înstrăinare spirituală

Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, a transmis duminică un mesaj cu ocazia Zilei Românilor de Pretutindeni.

În mesaj, Patriarhul Daniel își exprimă dorința ca românii să aibă conviețuire armonioasă cu cetățenii din țările de adopție „mai ales acum când, în multe locuri din lume, criza morală, spirituală și economică se manifestă și prin tensiuni sociale care pot degenera în conflicte interetnice”.

 

Citește mai departe >>>

RESURSE

PORTALUL THEOFANIA

 

5 x 1000

 

 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

FONDUL SOLIDARITATEA

 
 

ȘTIRILE CELE MAI CITITE

SAN LORENZO DEI ROMENI

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

FTOUB ROMA

 
 

MISIUNEA SFÂNTUL IERARH NICOLAE

 

 
 

FACEBOOK

 

ULTIMELE PUBLICAȚII

ȘTIRI DIN VIAȚA EPARHIEI

 

NEPSIS

 
 

CENTRUL DE PELERINAJE

VĂ RECOMANDĂM

NUMĂRUL TOTAL DE VIZITATORI

14325118