Sfintele Paşti rânduite de Domnul în oraşul Sfântului Nicolae

Pe la începutul acestei pandemii, împreună cu enoriașii Parohiei „Sfânta Treime” şi „Sfântul Ierarh Nicolae” din Bari ne-am hotărât să cinstim Duminica Ortodoxiei în­tr-un mod diferit, așa că, în 8 martie, după Sfânta Liturghie, „înar­mați” cu icoane aduse de acasă, am mers la mormântul Sfântului Ierarh Nicolae să-i mulțumim, cântându-i Acatistul, pentru ajutorul dăruit în fiecare zi, și să-l rugăm să ne ocrotească și să ne însoțească în această perioadă mai delicată. Chipul său blând parcă s-a întipărit în inimile noastre, îndemnându-ne să fim pregătiți să punem un pic de balsam pe rănile suferințelor fraților noștri.

 

Citește mai departe >>>

Urgența Coronavirus

 

Merinde pentru Suflet

 

 
 

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

 

Misiunea Sfântul Ierarh Nicolae

Misiunea Sfântul Ierarh Nicolae

 
 

Facebook

5 X 1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

 

Știri din viața Eparhiei

 

Nepsis

NEPSIS

 
 

Reportaje EORI

 
 

Vă Recomandăm

Agenda/Diario pentru tine!ri 2020/2021

 Calendarele Eparhiale 2021

Calendar 2021 pentru familia ta

Calendarul Tuturor Sfinților 2021

Tinerii ortodocși

Numărul total de vizitatori

12321607