Sfintele Paşti rânduite de Domnul în oraşul Sfântului Nicolae

Pe la începutul acest ei pandemii, împreună cu enoriașii Parohiei „Sfânta Treime” şi „Sfântul Ierarh Nicolae” din Bari ne-am hotărât să cinstim Duminica Ortodoxiei în­tr-un mod diferit, așa că, în 8 martie, după Sfânta Liturghie, „înar­mați” cu icoane aduse de acasă, am mers la mormântul Sfântului Ierarh Nicolae să-i mulțumim, cântându-i Acatistul, pentru ajutorul dăruit în fiecare zi, și să-l rugăm să ne ocrotească și să ne însoțească în această perioadă mai delicată. Chipul său blând parcă s-a întipărit în inimile noastre, îndemnându-ne să fim pregătiți să punem un pic de balsam pe rănile suferințelor fraților noștri.

 

Citește mai departe >>>

Căutare

5 X 1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

 
 
 

Urgența Coronavirus

 

Merinde pentru Suflet

 

 
 

San Lorenzo dei Romeni

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

Apostolia

FTOUB Roma

 

Misiunea Sfântul Ierarh Nicolae

Misiunea Sfântul Ierarh Nicolae

 
 

Facebook

 

Știri din viața Eparhiei

 

Nepsis

NEPSIS

 
 

Reportaje EORI

 
 

Vă Recomandăm

Agenda/Diario pentru tine!ri 2020/2021

 Calendarele Eparhiale 2021

Calendar 2021 pentru familia ta

Calendarul Tuturor Sfinților 2021

Tinerii ortodocși

Numărul total de vizitatori

12498395