Alege limba:

Patriarhul, de ziua onomastică: Sf. Proroc Daniel arată că împlinirea voii lui Dumnezeu este cea dintâi datorie

De ziua onomastică, Preafericitul Părinte Patriarh Daniel a afirmat că Sfântul Proroc Daniel şi cei trei tineri Anania, Azaria şi Misail, pe care îi pomenim în 17 decembrie „ne arată că împlinirea voii lui Dumnezeu este cea dintâi datorie a celor care cred în Dumnezeu”.

 

„Indiferent de necazurile, obstacolele, invidia şi ura oamenilor, este mai întâi nevoie să ne punem nădejdea în Dumnezeu şi să-I mulţumim Lui pentru toate şi să rămânem credincioşi şi în vremuri de încercare, nu doar când totul merge bine”, a spus Patriarhul în Palatul Patriarhiei după slujba de Te Deum oficiată cu ocazia cinstirii ocrotitorului spiritual al Preafericirii Sale.

 

Citește mai departe >>>

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

 

 

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 

 

 
 
 

 

 
 

Agenda/Diario pentru tine!ri 2021/2022

12925593