Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului tatălui Doamnei Preotese Alice Elena Chilcos de la Ragusa

Preacucernice Părinte Nicolae,

Cucernică Doamnă Preoteasă Alice Elena,

Îndoliată Familie,

 

Am aflat cu întristare de trecerea la cele veșnice a robului lui Dumnezeu Petrică, socrul Preacucerniciei Voastre, tatăl Doamnei Preotese Alice Elena. Unind condoleanțele noastre la doliul familiei voastre, Îl rugăm pe Domnul iubirii nemărginite să dăruiască robului Său Petrică iertare, pace și odihnă în veșnicia Sa.

Împreună cu toţi membrii clerului şi cu credincioşii din eparhia noastră, rugăm pe Mântuitorul Hristos Cel înviat din morţi, să odihnească sufletul robului Său Petrică în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să mângâie familia îndoliată şi pe toţi cei care azi sunt întristaţi de plecarea sa dintre noi.

Veşnica lui pomenire, din neam în neam!

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

Urgența Coronavirus

 

Merinde pentru Suflet

 

 
 

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

 

Misiunea Sfântul Ierarh Nicolae

Misiunea Sfântul Ierarh Nicolae

 
 

Facebook

5 X 1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

 

Știri din viața Eparhiei

 

Nepsis

NEPSIS

 
 

Reportaje EORI

 
 

Vă Recomandăm

Agenda/Diario pentru tine!ri 2020/2021

 Calendarele Eparhiale 2021

Calendar 2021 pentru familia ta

Calendarul Tuturor Sfinților 2021

Tinerii ortodocși

Numărul total de vizitatori

12321612