Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului tatălui Doamnei Preotese Gabriela Tărăboi de la Alcamo

Cucernică Doamnă Preoteasă Gabriela,

Preacucernice Părinte Petru,

Îndoliată familie,

 

Am aflat cu întristare de trecerea la cele veșnice, a robului lui Dumnezeu Ioan, tatăl socrul și bunicul vostru. Unind condoleanțele noastre la doliul familiei voastre, Îl rugăm pe Domnul iubirii nemărginite să dăruiască robului Său Ioan iertare, pace și odihnă în veșnicia Sa.

Împreună cu toţi membrii clerului şi cu credincioşii din eparhia noastră, rugăm pe Mântuitorul Hristos Cel înviat din morţi, să odihnească sufletul robului Său Ioan în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să vă mângâie pe toţi cei care sunteți întristaţi de plecarea sa din viața aceasta.

Veşnica lui pomenire, din neam în neam!

 

 Cu părintească îmbrățișare și binecuvântare,

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

 

 

 

Am aflat cu întristare de trecerea la cele veșnice, la vârsta de 64 de ani, a robului lui Dumnezeu Dănuț, socrul Preacucerniciei Voastre, tatăl Doamnei Preotese Carmen Gabriela. Unind condoleanțele noastre la doliul familiei voastre, Îl rugăm pe Domnul iubirii nemărginite să dăruiască robului Său Dănuț iertare, pace și odihnă în veșnicia Sa.

Împreună cu toţi membrii clerului şi cu credincioşii din eparhia noastră, rugăm pe Mântuitorul Hristos Cel înviat din morţi, să odihnească sufletul robului Său Dănuț în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să mângâie familia îndoliată şi pe toţi cei care azi sunt întristaţi de plecarea sa dintre noi.

Veşnica lui pomenire, din neam în neam!

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

Urgența Coronavirus

 

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

 

Instagram

  Misiunea Sfântul Ierarh Nicolae

  Misiunea Sfântul Ierarh Nicolae

   
   

  Facebook

  5 X 1000

   

  I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

  Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

   

  Știri din viața Eparhiei

   

  Nepsis

  NEPSIS

   
   

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   Agenda creștinului 2020

  Calendar 2020 pentru familia ta

   

   Calendarul Tuturor Sfinților 2020 

  Tinerii ortodocși

  Numărul total de vizitatori

  12106646