Mesaj de condoleanțe la trecerea în veșnicie a robului lui Dumnezeu Marin, tatăl Părintelui Vicar Gheorghe Militaru – Roma – Ostia 1

Preacucernice Părinte Vicar Eparhial Gheorghe,

Cucernică Doamnă Preoteasă Ruxandra,

Îndoliată Familie,

Distinsă asistență,

 

Am aflat cu întristare vestea trecerii în veșnicie a robului lui Dumnezeu Marin, tatăl fratelui nostru împreună-slujitor și Vicar Administrativ al Episcopiei noastre, Preacucernicul Părinte Gheorghe Militaru.

Împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar, Atanasie de Bogdania, cu membrii Administrației Eparhiale și cu toți clericii, monahii și credincioșii Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, ne rugăm Biruitorului morții, Mântuitorul Iisus Hristos, cerându-i să ierte robului Său, Marin, toată greșeala cea cu voie și cea fără de voie și să-l odihnească în Împărăția Sa, acolo unde nu mai este durere, nici întristare, nici suspin. Ne rugăm, de asemenea, pentru soția, copiii, nepoții și pentru toate rudeniile robului lui Dumnezeu Marin, și cerem ca harul cel mângâietor al lui Dumnezeu să se reverse cu îmbelșugare în inimile lor și ale tuturor celor îndurerați de pe urma plecării sale din această lume.

Veșnică să fie pomenirea robului lui Dumnezeu Marin, din neam în neam!

Cu părintească îmbrățișare Părintelui Vicar Gheorghe și întregii familii îndoliate și cu arhierească binecuvântare,

 

 

+ Episcopul Siluan

 al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

Căutare

5 X 1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

 
 
 

Urgența Coronavirus

 

Merinde pentru Suflet

 

 
 

San Lorenzo dei Romeni

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

Apostolia

FTOUB Roma

 

Misiunea Sfântul Ierarh Nicolae

Misiunea Sfântul Ierarh Nicolae

 
 

Facebook

 

Știri din viața Eparhiei

 

Nepsis

NEPSIS

 
 

Reportaje EORI

 
 

Vă Recomandăm

Agenda/Diario pentru tine!ri 2020/2021

 Calendarele Eparhiale 2021

Calendar 2021 pentru familia ta

Calendarul Tuturor Sfinților 2021

Tinerii ortodocși

Numărul total de vizitatori

12466835