Alege limba:

Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului tatălui vrednicului de pomenire părinte Lucian Roșu

 

Stimată doamnă Viorica,

Dragă Nicolae,

Stimată doamnă preoteasă Amalia,

Îndoliată Familie,

Onorată asistență,

Am aflat, cu întristare, vestea trecerii la cele veșnice, după o perioadă de grea suferință, a robului lui Dumnezeu Gheorghe, tatăl vrednicului de pomenire părinte Lucian Roșu, fratele și împreună-slujitorul nostru, adormit întru Domnul la începutul anului 2020.

Fie ca Harul cel dumnezeiesc să se reverse peste toți cei care în aceste momente suferă de pe seama despărțirii de nou-adormitul fratele nostru Gheorghe și să prefacă întristarea de acum în bucurie nădăjduitoare întru viața veșnică.

Împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar, Atanasie de Bogdania, cu clerul, monahii și credincioșii Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, ne rugăm pentru iertarea și odihna sufletului robului lui Dumnezeu Gheorghe, și pentru mângâierea familiei îndoliate.

Veșnică pomenire sufletului robului lui Dumnezeu Gheorghe!

 

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

 

 

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 

 

 
 
 

 

 
 

Agenda/Diario pentru tine!ri 2021/2022

12690765