Alege limba:

Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului mamei părintelui protopop Gabriel Ioniță - Roma Prima Porta

 

Preacucernice Părinte Gabriel,

Doamnă preoteasă,

Îndoliată Familie,

 

Am aflat cu întristare despre trecerea la cele veșnice a roabei lui Dumnezeu Floarea, mamă, soacră și bunică pentru cei care faceți parte din familia sa.

La acest moment de încercare pentru întreaga voastră familie, mă rog, împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar, Atanasie de Bogdania, cu clerul, cu monahii și cu credincioșii din cuprinsul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, pentru iertarea și veșnica odihnă a sufletului roabei Sale Floarea, acolo unde strălucește lumina Feței Mântuitorului Hristos Cel Înviat, iar pe cei rămași îndurerați, să vă mângâie și să vă întărească în nădejdea mântuirii roabei lui Dumnezeu, Floarea.

Pomenire veșnică sufletului roabei lui Dumnezeu Floarea !

Cu arhierească binecuvântare și cu părintească îmbrățișare,

 

 

† Episcopul Siluan

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

 

 

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 

 

 
 
 

 

 
 

Agenda/Diario pentru tine!ri 2021/2022

12925750