Alege limba:

Mesaj de condoleanţe cu ocazia decesului tatălui Părintelui Marius Manea (Thiene)

 

Preacucernice Părinte Marius,

Stimată Doamnă Preoteasă,

Îndoliată Familie,

 

 

Am aflat, cu întristare, de trecerea la Domnul, a robului lui Dumnezeu Ion, tatăl părintelui Marius Manea (Thiene).

Împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu-vicar, Atanasie de Bogdania, cu clerul, monahii și credincioșii din cuprinsul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, dorim să vă adresăm gândul nostru de împreună - rugăciune și de condoleanțe, în aceste momente de încercare. Rugăm pe Mântuitorul Hristos, Domnul vieții și al morții, să odihnească cu sfinții sufletul robului Său, Ion.

Veşnică odihnă robului lui Dumnezeu, Ion, și pomenirea lui din neam în neam!

Cu arhierească binecuvântare și cu părintească îmbrățișare pentru familia îndoliată,

 

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 

 

 
 
 

 

 
 

Agenda/Diario pentru tine!ri 2021/2022

13236167