Alege limba:

Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului tatălui Preotesei Mirela Roxana (Lanciano)

 

Cucernică Doamnă Preoteasă Mirela,

Preacucernice Părinte Constantin,

Îndoliată familie,

 

Am aflat, cu întristare, de trecerea la cele veșnice a robului lui Dumnezeu Vasile, tatăl și socrul vostru.

În aceste momente de doliu și de încercare, pe care familia voastră le trăiește, ne rugăm, împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar Atanasie de Bogdania, cu toți clericii, monahii şi credincioşii din eparhia noastră, ca Mântuitorul Hristos, Biruitorul morții, să dăruiască robului Său, Vasile, iertare și odihnă, în veșnicia Sa, iar vouă, tuturor celor întristați de plecarea sa din viața aceasta, să vă dăruiască pace și mângâiere.

Veşnică pomenire robului lui Dumnezeu Vasile, din neam în neam!

Cu părintească îmbrățișare și binecuvântare familiei îndoliate,

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 

 

 
 
 

 

 
 

Agenda/Diario pentru tine!ri 2022/2023

13422313