Alege limba:

Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului mamei doamnei preotese Carolina (Rivarolo)

 

Cucernică doamnă preoteasă Carolina,

Preacucernice Părinte Alexandru,

Îndoliată Familie,

 

Am aflat, cu întristare, de trecerea la cele veșnice a roabei lui Dumnezeu Zenovia, mama doamnei Preotese Carolina.

În aceste momente de doliu și de încercare, pe care familia voastră le trăiește, ne rugăm, împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar Atanasie de Bogdania, cu toți clericii, monahii şi credincioşii din eparhia noastră, ca Mântuitorul Hristos, Biruitorul morții, să dăruiască roabei Sale, Zenovia, iertare și odihnă, în veșnicia Sa, iar tuturor celor întristați de plecarea sa din viața aceasta, să le dăruiască pace și mângâiere.

Veşnică pomenire roabei lui Dumnezeu Zenovia, din neam în neam!

 

† Episcopul SILUAN

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 

 

 
 
 

 

 
 

Agenda/Diario pentru tine!ri 2022/2023

13422338