Alege limba:
Mesaj de condoleanțe la mutarea la cele veșnice a ierodiaconului Iustin (Gligor - Reggio Emilia)
 
 
 
Cu părere de rău, am aflat de trecerea la cele veșnice, după o grea suferință, a ierodiaconului Iustin (Gligor - Reggio Emilia).
 
Unind condoleanțele noastre la doliul familiei și a celor ce l-au cunoscut, Îl rugăm pe Domnul iubirii nemărginite să dăruiască sufletului robului Său, Iustin ierodiaconul, iertare și veșnică odihnă în Împărăția Sa.
 
Veșnica lui pomenire, din neam în neam!
 
 
† Episcopul SILUAN
 
al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei
 

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 
 

 

 
 
 

 

 
 
14074623