Alege limba:

Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului bunicii doamnei preotese Irina (Fossano-Mondovì)

Cucernică doamnă preoteasă Irina,

Preacucernice Părinte Nicolae,

Îndoliată Familie,

 

 

Am aflat, cu întristare, de trecerea la cele veșnice a roabei lui Dumnezeu Ruxanda, bunica doamnei Preotese Irina.

În aceste momente de doliu și de încercare, pe care familia voastră le trăiește, ne rugăm, împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar Atanasie de Bogdania, cu toți clericii, monahii şi credincioşii din eparhia noastră, ca Mântuitorul Hristos, Biruitorul morții, să dăruiască roabei Sale, Ruxanda, iertare și odihnă, în veșnicia Sa, iar tuturor celor întristați de plecarea sa din viața aceasta, să le dăruiască pace și mângâiere.

Veşnică pomenire roabei lui Dumnezeu Ruxanda, din neam în neam!

 

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 
 

 

 
 
 

 

 
 
14074747