Alege limba:

Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului mamei diaconului Mihail Luca (Massa)

Preacucernice Diacon Mihail,

Cucernică diaconiță,

Îndoliată Familie,

 

Am aflat, cu întristare, despre trecerea la cele veșnice a roabei lui Dumnezeu Simona Loredana, mamă, soacră și bunică pentru cei care faceți parte din familia sa.

La acest moment de încercare pentru întreaga voastră familie, ne rugăm, împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar, Atanasie de Bogdania, cu clerul, monahii și credincioșii din cuprinsul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, pentru iertarea și veșnica odihnă a sufletului roabei lui Dumnezeu Simona Loredana, acolo unde strălucește lumina Feței Mântuitorului Hristos Cel Înviat. Ne rugăm, de asemenea, pentru familia îndoliată, ca Mântuitorul Hristos să o mângâie și să o întărească, în nădejdea mântuirii roabei lui Dumnezeu Simona Loredana.

Cu arhierească binecuvântare și cu părintească îmbrățișare,

† Episcopul Siluan

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 
 

 

 
 
 

 

 
 
13937883