Alege limba:

Mesaj de condoleanţe cu ocazia decesului bunicii părintelui Ciprian Gavrlescu (Alcamo)

Preacucernice Părinte Ciprian,

Stimată Doamnă Preoteasă,

Îndoliată Familie,

 

Am aflat, cu întristare, de trecerea în veșnicie a roabei lui Dumnezeu Floarea, bunica părintelui Ciprian Gavrlescu.

Adresând condoleanțele noastre întregii familii îndoliate, Îl rugăm pe Hristos Domnul, biruitorul morții, să Vă dăruiască mângâierea Sa și să Vă întărească pe toți cei care astăzi sunteți întristați de despărțirea de roaba Sa Floarea, iubita voastră bunică, mamă, mătușă, nașă, prietenă sau vecină.

Împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu-vicar, Atanasie de Bogdania, cu toţi clericii, monahii şi credincioşii din eparhia noastră, Îl rugăm pe Mântuitorul Hristos Cel înviat din morți să o ierte pe roaba Sa Floarea și să odihnească sufletul ei în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale.

Veşnica ei pomenire, din neam în neam!

Cu arhierească binecuvântare și cu părintească îmbrățișare pentru familia îndoliată,

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 
 

 

 
 
 

 

 
 
14228502