Alege limba:
Mesaj de condoleanţe cu ocazia decesului bunicii doamnei preotese Alina Sas (Cesena)
 
 
 
Cucernică  Doamnă Preoteasă,
Preacucernice Părinte Silviu,
Îndoliată Familie,
 
 
Am aflat, cu întristare, de trecerea la Domnul a roabei lui Dumnezeu Catița, soție, mamă, bunică și rudenia voastră.
 
La acest moment de încercare pentru întreaga voastră familie, ne rugăm, împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar, Atanasie de Bogdania, cu clerul, monahii și credincioșii din cuprinsul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, pentru iertarea și veșnica odihnă a sufletului roabei lui Dumnezeu Catița, acolo unde strălucește lumina Feței Mântuitorului Hristos Cel Înviat. Ne rugăm, de asemenea, pentru familia îndoliată, ca Mântuitorul Hristos să o mângâie și să o întărească, în nădejdea mântuirii roabei lui Dumnezeu Catița.
 
Veșnica ei pomenire, din neam în neam!
 
Cu arhierească binecuvântare și cu părintească îmbrățișare,
 
† Episcopul Siluan
al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 
 

 

 
 
 

 

 
 
14228520