Alege limba:

    Select your language

Mesaj de condoleanţe cu ocazia decesului bunicii doamnei preotese Alina Sas (Cesena)
 
 
 
Cucernică  Doamnă Preoteasă,
Preacucernice Părinte Silviu,
Îndoliată Familie,
 
 
Am aflat, cu întristare, de trecerea la Domnul a roabei lui Dumnezeu Catița, soție, mamă, bunică și rudenia voastră.
 
La acest moment de încercare pentru întreaga voastră familie, ne rugăm, împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar, Atanasie de Bogdania, cu clerul, monahii și credincioșii din cuprinsul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, pentru iertarea și veșnica odihnă a sufletului roabei lui Dumnezeu Catița, acolo unde strălucește lumina Feței Mântuitorului Hristos Cel Înviat. Ne rugăm, de asemenea, pentru familia îndoliată, ca Mântuitorul Hristos să o mângâie și să o întărească, în nădejdea mântuirii roabei lui Dumnezeu Catița.
 
Veșnica ei pomenire, din neam în neam!
 
Cu arhierească binecuvântare și cu părintească îmbrățișare,
 
† Episcopul Siluan
al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

RESURSE

PORTALUL THEOFANIA

 

5 x 1000

 

 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

FONDUL SOLIDARITATEA

 
 

ȘTIRILE CELE MAI CITITE

SAN LORENZO DEI ROMENI

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

FTOUB ROMA

 
 

MISIUNEA SFÂNTUL IERARH NICOLAE

 

 
 

FACEBOOK

 

ULTIMELE PUBLICAȚII

ȘTIRI DIN VIAȚA EPARHIEI

 

NEPSIS

 
 

CENTRUL DE PELERINAJE

VĂ RECOMANDĂM

NUMĂRUL TOTAL DE VIZITATORI

14341627