Alege limba:

Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului mamei doamnei preotese Loredana Holban (Rieti)

Cucernică  Doamnă Preoteasă,

Preacucernice Părinte Constantin,

Îndoliată Familie,

 

Am aflat, cu întristare, de trecerea la Domnul a roabei lui Dumnezeu Ileana, mama, bunica și rudenia voastră.

La acest moment de încercare pentru întreaga voastră familie, ne rugăm, împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar, Atanasie de Bogdania, cu clerul, monahii și credincioșii din cuprinsul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, pentru iertarea și veșnica odihnă a sufletului roabei lui Dumnezeu Ileana, acolo unde strălucește lumina Feței Mântuitorului Hristos Cel Înviat. Ne rugăm, de asemenea, pentru familia îndoliată, ca Mântuitorul Hristos să o mângâie și să o întărească, în nădejdea mântuirii roabei lui Dumnezeu Ileana.

Veșnica ei pomenire, din neam în neam!

 

Cu arhierească binecuvântare și cu părintească îmbrățișare,

† Episcopul Siluan

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 
 

 

 
 
 

 

 
 
14228582