Alege limba:

Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului tatălui Părintelui Nicolae Pîrvu (Noale)

Preacucernice Părinte Nicolae,

Stimată Doamnă Preoteasă,

Îndoliată Familie,

 

 

Am aflat, cu întristare, despre trecerea la cele veșnice a robului lui Dumnezeu Victor, tată, socru și bunic pentru cei care faceți parte din familia sa.

La acest moment de încercare pentru întreaga voastră familie, dar și de Praznic dătător de nădejde și de mângâiere, ne rugăm, împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar, Atanasie de Bogdania, cu clerul, monahii și credincioșii din cuprinsul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, pentru iertarea și veșnica odihnă a sufletului robului lui Dumnezeu Victor, acolo unde strălucește lumina Feței Mântuitorului Hristos Cel Înviat.

Ne rugăm, de asemenea, pentru familia îndoliată, ca Mântuitorul Hristos, Cel născut în Betleem, să-i facă parte de harul Său cel aducător de pace și de nădejde.

Veșnica pomenire robului lui Dumnezeu Victor!

Cu arhierească binecuvântare și cu părintească îmbrățișare,

 

† Episcopul Siluan

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 
 

 

 
 
 

 

 
 
14228439