Alege limba:

    Select your language

Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului mamei Doamnei Preotese Lucia Solomon (Fanano)

Cucernică Doamnă Preoteasă Lucia,

Preacucernice Părinte Dumitru,

Îndoliată familie,

 

Am aflat, cu întristare, de trecerea la cele veșnice a roabei lui Dumnezeu Teodora, mama doamnei preotese, soacra, bunica și rudenia voastră.

 

Înțelegând momentele de durere și de încercare pentru întreaga voastră familie, ne unim în rugăciune, împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu-vicar, Atanasie de Bogdania, cu clerul, monahii și credincioșii din întreaga Episcopie Ortodoxă Română a Italiei, cerând Mântuitorului Hristos să dăruiască iertare roabei Sale, Teodora, și să o așeze în ceata drepților.

Transmitem gând de mângâiere și de întărire familiei și tuturor celor care sunt întristați de mutarea dânsei la cele veșnice, punându-vă înainte cuvintele aducătoare de nădejde ale Domnului, din Evanghelia de la Ioan, care se citește la Dumnezeiasca Liturghie din Sâmbăta lui Lazăr: „Eu sunt învierea și Viața; cel ce crede în Mine, chiar dacă va muri, va trăi. Și oricine trăiește și crede în Mine nu va muri în veac.” (Ioan 11, 24-25)

Cu arhierească binecuvântare și cu părintească îmbrățișare pentru familia îndurerată,

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

RESURSE

PORTALUL THEOFANIA

 

5 x 1000

 

 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

FONDUL SOLIDARITATEA

 
 

ȘTIRILE CELE MAI CITITE

SAN LORENZO DEI ROMENI

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

FTOUB ROMA

 
 

MISIUNEA SFÂNTUL IERARH NICOLAE

 

 
 

FACEBOOK

 

ULTIMELE PUBLICAȚII

ȘTIRI DIN VIAȚA EPARHIEI

 

NEPSIS

 
 

CENTRUL DE PELERINAJE

VĂ RECOMANDĂM

NUMĂRUL TOTAL DE VIZITATORI

14325095